Kioscert Organik Doğal Kozmetik Sertifikası Nedir ?

Kozmetik ürünlerin tarihi çok eskilere dayanır. Bilenen ilk kozmetikler doğada bulunan madenler, yağlar, esansiyel yağlar gibi ürünlerdir. Çoğunlukla killerin içinde bulunan madenlerden aldıkları renklerle yüz ve vücut boyama, kokular insanların kendine gizem ve ilgi katması, meşe külleri ile hayvan iç yağlarını karıştırıp sabunlar elde etmeleri ilk akla gelen kozmetikler ve kullanım amaçları olabilir. 1900 lü yılların başında kimyacıların, ilk kez Chanel 5 adlı kokunun molekülün sentezlenmesi, 1940 lı yıllarda yağ alkolü esterlerinin sentezinin yapılması gibi modern kozmetik sektörünün köşe taşları ile günümüz kozmetik sektörü oluşmuştur. Kozmetik amaçlı kullanılan kokuların ve kimyasalların sentezlenmeye başlanması, fiyatların düşmesini, ürünlerin kullanımlarının yaygınlaşmasını ve de yüzlerce çeşit kozmetik ürünün üretilmesini bugün ki devasa kozmetik sektörünün oluşmasını sağlamıştır.

ISO 16128-1 Doğal ve Organik kozmetik bileşenler ile ürünlerin teknik tanımları ve kriterleri ile ilgili Klavuz-Bölüm 1: Bileşenlerin tanımları ve ISO 16128-2 Kozmetik-teknik kurallar doğal için tanımlar ve
Kriterler ve organik kozmetik maddeler ürünleri üreten firmalarla diğer firmaları ayırmak için bir belgelendirme sistemi oluşturdu.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu doğal ve Organik Kozmetik Bileşen ve Ürün İddialarına İlişkin Klavuz Sürüm 1.0 ve 23/05/2005 Tarihli 25823 sayılı Kozmetik yönetmeliğinin 6 ıncı ve 10 uncu maddelerine istinaden hazırlanmış bir klavuzdur.


Kioscert 2018 yılında İzmir’de kurulan özel kuruluşlar tarafından kurulmuş organik kozmetik ve kozmetik Helal Sertifikası veren uluslar arası bir kuruluştur.


Başvurulan her bir ürün için ürün formülüne ait kozmetik yönetmeliğine uygun olarak hazırlanan Ürün Güvenlik raporunun firma tarafından iletilmesi gerekmektedir.

organik doğal kozmetik sertifikası   kioscert   certificate of conformity   kioscert certificate   coc   iso   toplumsal   güvenlik   kalite standartları   sistem belgelendirme   ürün belgelendirme   cebelge   iso belgesi   iso standards   ias akreditasyon türkiye   ias   coc certificate   nac akreditasyon   ıas akreditasyon   belgelendirme firmaları   kosher sertifikası   iso 22483   kios certificate   ias accreditation   organik kozmetik   kosher belgesi   eac belgesi   cofc   ıso 16128 1