TS EN 60204-1 Standardı, makinalara ait elektrik, elektronik ve programlanabilir elektronik donanımlarının ve sistemlerinin uygulamalarını kapsamaktadır.

Belirtilen bu standart, alçak gerilim yönetmeliği (LVD) gereği, 50-1000V arası AC ve 75-1500V arası DC anma gerilim değerlerinde, elektriksel teçhizatı içeren ürünlere standardın istediği güvenlik testlerinin yapılması kuralıdır. Harici olarak yine TS EN 60204 testi, elektriksel devrelerin güvenliği için Avrupa Makine Direktifi 2006/42/EC tarafından belirlenen koşulların yerine getirilmesi durumunu kapsamaktadır.

TS EN 60204-1 makinelerde güvenlik, makinelerin elektrikli donanımı dahilinde olan birtakım örnekler aşağıdaki gibidir;

-Ağaç işleme makinaları

-Gıda makinaları

-İnşaat makinaları

-Sac işleme makinaları

-Tekstil makinaları

-Ambalaj makinaları

-Baskı, Kağıt ve Karton makinaları

vb. makinalara standardın öngördüğü güvenlik deneylerinin yapılması zorunludur.

60204 testi   cofc   eac belgesi   kosher belgesi   organik kozmetik   ias accreditation   kios certificate   iso 22483   kosher sertifikası   belgelendirme firmaları   ıas akreditasyon   nac akreditasyon   coc certificate   ias   ias akreditasyon türkiye   iso standards   iso belgesi   kalite yonetimi   cebelge   ürün belgelendirme   sistem belgelendirme   kalite standartları   güvenlik   toplumsal   iso   coc   kioscert certificate   certificate of conformity   kioscert