COC (Certificate of Conformity)Nedir?

COC ya da Cetificate of Conformity Türkçe karşılığı ile Uygunluk Beyanı anlamına gelen bir belgedir. Bu belge ülkeler tarafından vatandaşların sağlık, güvenlik ve çevresini koruma altına almak adına standartların dışında kalan ithal malları kontrol etmeyi amaçlamaktadır. Katı kurallar çerçevesinde çeşitli uygulamaları gündeme getiren Certificate of Conformty, satın alınan veya tedariki gerçekleşen ürünlerin teknik uygunluğunu ve ithalat ülkesinin kurallarını karşıladığını kanıtlamaktadır.

İthalatçı ya da ihracatçı tarafından ibraz edilmesi zorunlu bir belge olarak kabul edilen COC sayesinde ürünlerin güvenilir bir şekilde dolaşımının gerçekleştirilmesi söz konusu olacaktır. Bu nedenle de ürünlerin belli kriterleri taşıyıp taşımadığı Certificate of Conformity dahilinde belirleniyor. Pek çok ülke tarafından bir zorunluluk olarak da kabul edilen Certificate of Conformity, Avrupa Birliği’nde serbest dolaşımı sağlayan bir belgedir.

 • Zanzibar – CoC (Certificate of Conformity)
 • Mısır – GOEIC (Certificate of Conformity)
 • Irak – CoC (Certificate of Conformity)
 • Cezayir – CoC (Certificate of Conformity)
 • Fas – CoC (Certificate of Conformity)
 • Gabon – CoC (Certificate of Conformity)
 • Fildişi Sahilleri – CoC (Certificate of Conformity)
 • Kamerun – CoC (Certificate of Conformity)
 • Zanzibar – CoC (Certificate of Conformity)
 • Katar – CoC (Certificate of Conformity)
 • Kenya – PVoC Certificate
 • Kuveyt Kucas – Ter Certificate
 • Libya – CoC (Certificate of Conformity)
 • Nijerya – SONCAP Certificate
 • Suudi Arabistan – SASO Certificate
 • Tanzanya – PVoC Certificate
 • Uganda – CoC(Certificate of Conformity)
 • Zanzibar – CoC (Certificate of Conformity)

COC (Certificate of Conformity)Amacı Nedir?

Certificate of Conformity, ürün dolaşımının daha güvenilir ve serbest olmasını sağlayan bir belge olduğundan gerek ihracatçılar gerekse de ithalatçılar tarafından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle de amaç ürünlerin alışverişinin desteklenmesi ve sürdürülebilir bir üretim mantığının ortaya çıkarılmasıdır. Dünyadaki pek çok ülkede gerekli görülen COC için siz de bir ithalatçı ya da ihracatçı olarak başvuru sürecini tamamlamalısınız. Sektör ve faaliyet yerine bağlı olarak değişken olan COC ile ilgili bilgilere KiosCert ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

COC (Certificate of Conformity)Faydaları Nelerdir?

COC alarak ithalat ve ihracat süreçlerinin daha başarılı bir şekilde tamamlanabileceğini bilmelisiniz. Çünkü ülkeden ülkeye değişen ürün standartlarının uluslararası seviyede geçerliliğini yakalamak adına en önemli husus Certificate of Conformity almak gerekecektir. Belgenin ürün dolaşımını kolaylaştıran ve uluslararası ticarette zorlukları ortadan kaldıran bir özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle de Uygunluk Belgesi alarak size en uygun çözümlere ulaşarak belgelendirme süreçlerinin kolaylaşmasını sağlayabilirsiniz.

COC (Certificate of Conformity)Neleri Kapsar?

Certificate of Conformity’nin kapsamı uluslararası ticarette ülkelerin koyduğu sınırlamaların ortadan kaldırılması adına uygunluğun ortaya konmasıdır. Ürünün her seferinde testten geçirilmesi ve kontrol edilmesi yerine Certificate of Conformity sayesinde ülkelerin koyduğu kurallara uyum sağlanmış olur. Üstelik ticaretin önünde engel olabilecek durumların da kaldırılarak alışverişin sağlanması da muhtemeldir.

COC (Certificate of Conformity)Belgesi Neden Alınır?

COC Belgesi almak isteyen firmaların genellikle ithalatçı ve ihracatçı olduğundan söz etmek gerekir. Ürünlerin serbest dolaşım hakkı elde edebilmesi adına gerekli olan COC sayesinde ürün satışının çok daha kolay ve hızlı gerçekleşmesi mümkündür. Gerek çevresel gerek hukuki gerekse de teknik anlamda ihtiyaçların karşılanabilmesi adına Certificate of Conformity tercihinde bulunmak çok daha avantajlı bir seçenek olacaktır.

COC (Certificate of Conformity)Belgesini Kimler Alabilir?

Uygunluk Beyanı almak isteyen firmaların genel manada bir özelliği bulunmamaktadır. İthalat ve ihracat süreçlerinde COC Belgesi2ne ihtiyaç duyan her firma başvuru sürecini tamamlayarak belgelendirme aşamalarını geride bırakır. Belgelendirme süreci belli süreleri kapsadığından belgenin süresi dolduğunda başvuruyu yenilemek gerekmektedir.

COC (Certificate of Conformity)Belgesi Nasıl Alınır?

Certificate of Conformity almak için akredite ve bağımsız bir kurumdan destek almanız gerekmektedir. Bu konuda oldukça başarılı hizmetler sunan KiosCert olarak bütün süreci sizlerle paylaşıyoruz. İhtiyaçlarınıza cevap verecek bir çözüm için KiosCert uzmanlarıyla görüşerek kaliteyi zirveye taşımanın tam zamanı!

COC (Certificate of Conformity)Belgesi Nereden Alınır?

Certificate of Conformiy Belgesi almak ve süreci sorunsuz bir şekilde tamamlamak adına KiosCert ile iletişime geçebilirsiniz. KiosCert belgelendirme ile alakalı bütün taleplerinizi karşılayacaktır.

Belgelendirme Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi İçin

Alanında uzman ekibimizden destek ve bilgi alabilirsiniz.

coc belgesi nedir   coc belgesinin amacı nedir   coc belgesinin faydaları nelerdir   coc belgesi neleri kapsar   coc belgesi neden alınır   coc belgesini kimler alabilir   coc belgesi nasıl alınır   coc belgesi nereden alınır