iso 27701 kisisel veri yonetim sistemi

ISO 27701 Kişisel Veri Yönetim Sistemi Nedir?

ISO 27701 Kişisel Veri Yönetim Sistemi, bilgi toplama, saklama ve işleme konusunda faaliyetleri bulunan işletmeler için hazırlanmış bir sistem olarak bilinmektedir. Bir sistem ve standart oluşturulmasını sağlarken işletme içerisinde gizlilik yönetimi ile alakalı maksimum hassasiyet elde edilmesi açısından avantajlıdır. İyileştirmelerin yapılarak bilgi gizliliği konusunda maksimum performans elde edilmesini sağlayan bu sistem uluslararası bilgi güvenliği yönetim standardının da bir parçasıdır.

ISO 27701 Kişisel Veri Yönetim Sistemi Amacı Nedir?

ISO 27701 Belgesi kapsamında kurulan sistem çerçevesinde bilgi gizliliği ile alakalı korumanın daha makul bir çerçeveye oturtulması söz konusu olabilmektedir. Risklerin daha iyi yönetilmesi adına olmazsa olmazlar arasında kabul edilen bu standart KVKK ile de ilişkili bir standart olarak değerlendirilmektedir. Bu çerçevede verilerin korunması açısından başarılı bir çerçeve çizilmesi de gündeme gelmektedir.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uyumu sağlamak isteyen hemen her firma için önemli olan bu standart her sektörden firma için olmazsa olmazlar arasında değerlendirilmektedir.

ISO 27701 Kişisel Veri Yönetim Sistemi Faydaları Nelerdir?

Kişisel Veri Yönetim Sistemi kapsamında değerlendirmeler yapılması elde edilecek faydaların da daha titiz bir şekilde değerlendirilmesini sağlar. Bu çerçevede bir firma için ISO 27701 Belgesi almak aşağıdaki avantajları elde etmek anlamı taşıyacaktır.

  • Verilerin sağlıklı bir şekilde korunması adına bir sistem inşa eder,
  • Kişisel verilere dair koruma ve sağalma süreçlerinin başarısını destekler,
  • Kuruluşların rolleri ve sorumluluklarını netleştirmeleri adına çözüm getirir,
  • Ulusal ve uluslararası çerçevede daha başarılı iş birliklerine imkân sağlar,
  • Markanın prestijinin atması söz konusu olur,
  • Müşterilere güven duygusunun aşılanması söz konusudur,
  • Genel güvenlik tedbirlerinin alınmasında bir standart oluşur,
  • Gizlilik yönetiminde şeffaf bir bakış açısı ön plana çıkmaktadır.

ISO 27701 Kişisel Veri Yönetim Sistemi Neleri Kapsar?

ISO 27701 Belgesi kapsamında kurulan sistemin temelinde bilgi güvenliğini sağlamak vardır. Bu nedenle de bir sistem inşa etmek ve belge almak isteyen şirket için ön planda olan temel husus bilgi güvenliği olacaktır. Bu çerçevede sistemin kapsam alanına giren temel konu kişisel bilgi güvenliği ve gizlilik olacaktır.

ISO 27701 Belgesi Neden Alınır?

ISO 27701 Sistemi çerçevesinde işletmelerin belge almalarındaki temel amaç bilgi güvenliğini sağlamak. Bu noktada en önemli konu kesinlikle bilginin makul standartlar çerçevesinde korunmasıdır. Dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı makul bir çözüm ortaya koymak adına gerekli olan ISO 27701 sistemi inşa edilmediğinde işletme bilgilerinin dışarıdan gelecek tehditlere açık olacağı unutulmamalıdır.

ISO 27701 Belgesini Kimler Alabilir?

ISO 27701 Belgesi almak isteyen firmaların sektör ve faaliyet konusunda herhangi bir sınırlamayla karşı karşıya olmadıklarından söz etmek gerekir. Burada temel husus bilginin toplanması, saklanması ve işlenmesi konusunda faaliyetlerin gerçekleştiriliyor olmasıdır. Siz de işletmeniz için ISO 27701 Belgesi alarak daha prestijli bir yapıya ulaşabilirsiniz.

ISO 27701 Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 27701 Belgesi almak isteyen bir işletme için öncelikli olarak bağımsız ve akredite bir kuruluşla iletişime geçmek gerekmektedir. Bu tür bir kuruluşla iletişime geçtikten hemen sonra belge alma sürecinin gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Kuruluş, işletmenin bütün eksikliklerini belirlediği gibi ne tür düzenlemeler yapılması gerektiği ile alakalı da önerilerde bulunacaktır.

ISO 27701 Belgesi Nereden Alınır?

ISO 27701 Belgesi almak için bağımsız ve akredite bir kuruluşa başvurabilirsiniz. KiosCert olarak bu konuda hizmet verirken bütün dünyada geçerliliği olan bir belge almanızı sağlıyoruz. Bu çerçevede kaliteli bir süreçten faydalanmanızı da destekliyoruz.

Belgelendirme Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi İçin

Alanında uzman ekibimizden destek ve bilgi alabilirsiniz.

ıso 27701   kişisel veri yönetim sistemi   iso27701 belgesi nedir   iso27701 belgesinin amacı nedir   iso27701 belgesinin faydaları nelerdir   iso27701 belgesi neleri kapsar   iso27701 belgesi neden alınır   iso27701 belgesini kimler alabilir   iso27701 belgesi nasıl alınır   iso27701 belgesi nereden alınır