iso 22483 turizm kalite yonetim sistemi

ISO 22483 TURİZM KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?

ISO 22483 Turizm Kalite Yönetim Sistemi, turizm alanında faaliyet gösteren otellere ve tüketicilere doğru kararlar vermek amacıyla, kullanılan tesis ve ekipman gereksinimleri dahil olmak üzere turizm hizmet sağlayıcıları tarafından sunulan hizmetlerin ve özelliklerinin standartlarıdır.

Bu belge, oteller için personel, hizmet, etkinlikler, eğlenceler, güvenlik, bakım, temizlik, tedarik yönetimi ve misafir memnuniyeti ile ilgili kalite gerekliliklerini belirler. Gereklilikler, sınıflandırmalara ve kategorilerine bakılmadan ve hizmetlerin doğrudan personel tarafından mı yoksa bir alt yüklenici tarafından mı sağlandığına bakılmaksızın geçerlidir.

Günümüzde giderek artan rekabet ortamında, şirketlerin başarmak zorunda oldukları ana hedefler vardır.

Bunların içinden bazı hedefler kritiklik açısından ön plana çıkmaktadır;
• Müşteri İhtiyaçlarını Karşılayabilmek
• Maliyetleri Azaltarak, Verimliliği Arttırmak
• Yeni Ürün ve Hizmetleri Pazara Sunmak 
İlk başta gerekli olan, herkesin ne yapması gerektiğini bilmesidir. İşte ISO 9000 bu hedefleri gerçekleştirebilecek bir kalite sistemi oluşturmak için kullanılan bir Kalite Yönetim Sistemi modelidir. Ayrıca ISO 9000 Kalite Yönetim Sistemi üretim kuruluşlarının yanı sıra turizm, finans, sigortacılık, sağlık ve diğer hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren kuruluşlarda da uygulanabilecek bir standarttır.

Söz konusu model sağduyuya dayalı temel bir yönetim sistemi için bir dizi şart sıralamakta ve uygulamak için geçerli araçları vermektedir. Aynı zamanda maliyetlerde düşüş, yönetimin sistemi kontrolünde gelişmişlik, müşteri beklentilerine cevap verebilme ve organizasyonun tümünde bir verimlilik artışı hedeflenmektedir. ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, Toplam Kalite Yönetimi temel prensiplerini içinde barındırmaktadır.

Başta İzmir ve Denizli olmak üzere Türkiye'nin her yerinden ISO 22483 belgesi hakkında daha fazla bilgi ve teklif almak için Kioscert’ e başvurabilirsiniz.


iso 22483   iso 22483 turizm kalite yönetim sistemi   iso 22483 nedir   iso 22483 nasıl alınır   iso 22483 alma aşamaları   iso 22483 kimler alabilir   izmirde iso 22483 belgesi veren firmalar   iso 22483 belgesi veren firmalar   denizlide iso 22483 belgesi veren firmalar   iso 22483 belgesi fiyatları