iso 20000 1 bilgi teknolojileri hizmet yonetim sistemi

ISO 20000-1 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Nedir?

ISO 20000-1 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi, bilişim teknolojileri alanında hizmet veren firmaların yönetim ve faaliyetlerinde nasıl bir yaklaşım benimseneceğine dair kılavuzluk edecek bir sistemdir. Hizmet ve yönetim süreçlerinde uygulanacak metotlar ve kılavuzluk süreçleri değerlendirilmektedir. Bilgi teknolojileri konusunda belgelendirme yapmayı hedefleyen işletmelerin tamamında dikkat çekmektedir. İşletmeler için oldukça değerli olan bu sistem belli bir standart çerçevesinde hizmet vermeyi de sağlar.

ISO 20000-1 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Amacı Nedir?

ISO 20000-1 tek başına bir standart olarak değerlendirilmediği gibi belli başlı standartlar ile kullanılmaktadır. Bu bağlamda kılavuzluk etmede çok önemli bir rolü olan bu standardın 2018 yılında en güncel haliyle kullanıma sunulduğu ifade edilebilir. Hizmet metotları, uygulama yöntemleri ve diğer bütün konularla alakalı kılavuz niteliğindeki bu sistem sayesinde bilgi teknolojileri alanında daha başarılı çalışmalar gerçekleştirilmesi muhtemeldir.

ISO 20000-1 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Faydaları Nelerdir?

ISO 20000-1 Sistemi çerçevesinde bilgi teknolojileri firmalarının çok değerli bir işlevi olduğundan bahsetmek gerekir. Bu bağlamda belge başvurusu yapan bir firmanın aşağıdaki avantajları elde edeceğini ifade etmek önemlidir. İşte bir bilgi teknolojileri firmasının elde edeceği birbirinden önemli avantajlar;

  • Maliyetleri makul seviyelere düşürmek,
  • Firmaya erişebilirliği arttırmak,
  • Kapasite konusunda düzenlemeler yapmak,
  • Kaynakların verimliliğini sağlamak,
  • İş gücü konusunda iyileştirmeler gerçekleştirmek.


Tüm bu değerlendirmeler çerçevesinde siz de en kaliteli çözümleri tercih edebileceğinizi unutmamalısınız. En kaliteli ISO Belgesi alma süreçleri konusunda destek alarak kaliteli bir deneyim elde edebileceğinizi unutmamalısınız.


ISO 20000-1 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Neleri Kapsar?

Bilgi teknolojileri alanında çalışmalar yapan markaların önemli bir kısmı standartlara uygun hizmet sunmak adına hareket etmektedir. Bu çerçevede amaç tamamen hizmet standartlarını iyileştirmektir. Hizmeti daha makul bir çerçeveye oturtmak ve kaliteyi yakalamak adına bilgi teknolojisi standartlarına uymak isteyen firmalar için bu belgeyi tercih etmek oldukça önemli. Bu bağlamda siz de işletmeniz için belge alma süreçlerine müdahil olabilirsiniz.

ISO 20000-1 Belgesi Neden Alınır?

ISO 20000-1 Belgesi, standartlara uyum sağlamak ve kanuni zorunlulukları yerine getirmek adına tercih edilen oldukça önemli çözümlerden bir tanesi olarak değerlendirilmektedir. Bu bağlamda en çok tercih edilen belgelerden biri olan ISO 20000-1 sayesinde aşağıdaki avantajları yakalamak adına belge alma süreçlerini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Müşteri ihtiyaçlarını anlamak ve hizmet standartlarını iyileştirmek,
  • IT yeteneklerinin daha iyi seviyeye taşınmasını sağlamak,
  • Hizmet kalitesinin arttırılması ve saygın yaklaşımlarla hizmet sunulması,
  • BT yönetim ve işletme maliyetlerinin makul seviyelere düşürülmesi.

Tüm bu ayrıcalıkları çerçevesinde siz de işletmeniz için ISO 20000-1 Belgesi alabilirsiniz.

ISO 20000-1 Belgesini Kimler Alabilir?

ISO 20000-1 Belgesi almak isteyen kurumlar Bilgi Teknolojileri alanında faaliyet yürüten kurumlardır. Bu çerçevede firmaların özellikleri genel anlamda bellidir. Bir çerçeve standart olarak değerlendirilen bu belgenin başka sektörlerde faaliyeti olan işletmeler tarafından tercih edilmesi pek mümkün değildir.

ISO 20000-1 Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 20000-1 Belgesi almak için gerekli olan tek şey bağımsız ve akredite bir kuruluşa başvuru yapıldıktan sonra gerekli başvuruların tamamlanmasıdır. KiosCert olarak bu konuda gerekli çözümleri sağlarken ihtiyaç odaklı bir yaklaşım benimsemeyi de ihmal etmiyoruz.

ISO 20000-1 Belgesi Nereden Alınır?

ISO 20000-1 Belgesi almak adına bağımsız ve akredite bir kuruluşa başvuru yaptıktan sonra belge alma sürecinizi tamamlamanız mümkündür. Bu sürecin temelinde amaç tamamen işletmenin standarda uygunluğunu değerlendirmektir. Kaliteli bir süreç çerçevesinde belge alınır.

Belgelendirme Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi İçin

Alanında uzman ekibimizden destek ve bilgi alabilirsiniz.

ıso 20000 1 bilgi teknolojileri hizmet yönetim sistemi   iso 20000 1 belgesi nedir   iso 20000 1 belgesinin amacı nedir   iso 20000 1 belgesinin faydaları nelerdir   iso 20000 1 belgesi neleri kapsar   iso 20000 1 belgesi neden alınır   iso 20000 1 belgesini kimler alabilir   iso 20000 1 nasıl alınır   iso 20000 1 belgesi nereden alınır